Náš začátek

 

Naší úplně první epizodu jsme nazvaly Náš začátek, kde se s vámi chceme podělit o to, proč právě podcast, jak vznikl název Dvě ve světě a něco málo o nás dvou.

 

S Markét jsme se „potkaly“ na Instagramu ke konci loňského roku. Nebylo to na základě podcastu, ale díky tomu, že jsem ráda sledovala její životní cestu. Cestu, kterou máme společnou, a to život v zahraničí. A když se Markét tehdy vracela do států, po asi roční zastávce v ČR, já jí popřála hodně štěstí. A tak to nějak začalo.

Už loni mě s podcastem seznámil můj muž. Nejdříve jsem s ním poslouchala zahraniční podcasty a později jsem pátrala i po těch Českých. Zjistila jsem, že na české scéně jich tolik není. A už tehdy jsem si pohrávala s myšlenkou začít svůj vlastní. Dost jsem o tom pochybovala a neměla jsem odvahu se do toho pustit. Říkala jsem si „Bude to někdo poslouchat?“, „Bude to někoho zajímat?“. Tom mi tenkrát řekl, že ale první otázku, kterou bych si měla položit je, proč to vlastně chci dělat. Já jsem mu tenkrát se smíchem odpověděla, protože mi u podcastu nikdo nebude skákat do řeči. Což bylo myšleno trochu s nadsázkou.
Vzhledem k tomu, že nakonec s Markét podcast děláme společně, moje odpověď na to, proč chci dělat podcast, už vlastně neplatí. Ve dvou se tomu prostě nevyhneme.

A jak jsme se vlastně na společné spolupráci domluvily právě my dvě?
Markét na začatku roku zveřejnila poměrně obsáhlý příspěvek na instagramu, který mě vlastně rozhoupal. V něm se rozepsala o tom, že už dlouho chce tvořit něco na sociálních sítí. Začala se věnovat YouTube, který založila především pro svoji památku, rodinu a zábavu. A já jsem to v té době cítila podobně.
Úplně spontánně jsem jí napsala, jakou má představu a později navrhla, jestli by nechtěla zkusit podcast.
Jí se ten nápad moc zalíbil a my se do toho celkem rychle vrhly.

Začátky nebyly lehký a vlastně v těch začátcích stále jsme. Myslím, že ta představa, kterou jsme si zidealizovaly, byla jednodušší. Potýkaly jsme se s technickými problémy. Což díky vzdálenosti, kterou mezi sebou máme, bylo snad i očekávatelné.

Obě se shodneme na kouzlu podcastu, které má. A to je, že u podcastu můžete dělat cokoliv a nemusíte u toho sedět a něco sledovat. Z našeho pohledu je to i fakt, že nemusíme řešit, jak u toho vypadáme a vy se u toho na nás nemusíte k tomu všemu ještě dívat.
Markét u podcastu ráda běhá a vaří. Já si je ráda pustím před spaním nebo u uklízení. Někdo si je zase pustí v autě při přízení. Možností je nespočet.

Když jsme vyřešily tu technickou stránku a všechna pro a proti, přišel na řadu výběr jména našeho podcastu. K našemu překvapení výběr názvu nám trval mnohem déle, než to všechno technicky vyladit. Měly jsme spoustu nápadů, hlavně v angličtině. Když už jsme konečně něco vymyslely, tak jsme záhy zjistily, že název už existuje. Po společné úvaze jsme se shodly na tom, že kvůli výslovnosti a tak celkově to nebude dobrý nápad. Zkusily jsme kombinaci Angličtiny a Češtiny, ale ani to neprošlo. Tak jsme se odrazily úplně od toho základního, a to, že jsme dvě a že nebydlíme v Čechách.

A kde tedy v tom světě bydlíme?
Markét vás všechny zdraví z východního pobřeží Spojených Států, konkrétně ze státu Deleware. A já zase z druhé strany, ze západního pobřeží, ze státu Washington.

Naším takovým skromným přáním je vám všem, a to nejenom naší rodině a přátelům, ale vám všem, co nás posloucháte, zůstat nablízku. Protože pro nás všechny, co nebydlíme v Čechách, je to těžký. A my si tak přejeme být prostřednictvím podcastu vám všem blíž, i když na mapě je to slušná vzdálenost.

A Markétin citát na konec zní: „Když máte odvahu začít, máte odvahu uspět.“

Mějte se krásně,

Vaše,

Lucie & Markét

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s